Optimální aplikace Magna Steyr Magnum

- Sep 18, 2017-

blob.png

Magna Steyr Fahrzeugtechnik (MSF) se sídlem ve Štýrském Štýrsku a kontejnerový výrobce Schoeller Allibert má dlouhodobý obchodní vztah. Například, když BMW v roce 2002 objednalo, aby byl X3 shromážděn v Grazu, hledali MSF výrobce skladových a přepravních kontejnerů a našli ve společnosti Schoeller Allibert spolehlivého a globálně působícího partnera se širokou škálou výrobků. V roce 2003 byla podepsána rámcová smlouva. Plastové kontejnery definované v této smlouvě se od té doby nacházejí mezi standardními kontejnery pro dodavatele automobilů, a to i mimo místo v Grazu. Patří mezi ně kromě malých kontejnerů typu VDA typických pro automobilový průmysl (německý) skládací velký kontejner MAGNUM se standardními rozměry 1200 x 800 a 1200 x 1000 mm.


V průběhu let se používalo velké množství tohoto modelu. V současné době se na MSF používá více než 10 000 kusů.


Na základě zkušeností z spolupráce s MSF a dalšími významnými zákazníky společnost Schoeller Allibert začala analyzovat a zkoumat, jak lze tento již vyjímečný produkt ještě zlepšit a optimalizovat. Tyto snahy nakonec vyvrcholily v Magnum Optimum.


"Díky novým technickým možnostem a bohatým zkušenostem získaným z praktického použití bychom mohli zlepšit několik funkcí. Nový Magnum Optimum je tak zřetelně aktualizovanou verzi naší již velmi úspěšné kontejnerové řady ", říká Martin Gansterer, zmocněný zástupce rakouské lokality Schoeller Allibert.


Jedna věc byla snížena tloušťka stěny, aby se zajistily větší vnitřní rozměry, tj. Větší prostor. Při složení je plochější než u běžných velkých nádob. Pro zpáteční přepravu může být jeden jumbo nákladní vůz umístěn na místo 300 původních 210 skládaných kontejnerů. Kromě toho jsou boční stěny i dveře Magnum Optimum svařeny a mají hladký povrch bez žeber, díky čemuž je čištění nádoby snadnější a hospodárnější.


Pomoc při narození nové generace


MSF se brzy objevil zájem o vylepšenou verzi Magnum, a proto se několik testů uskutečnilo na 200 nových kontejnerech spolu s vybranými dodavateli. Testy přinesly cenné poznatky vývojářům společnosti Schoeller Allibert, kteří pak mohli přidat kontejner ke konečné optimalizaci. "Díky naší spolupráci s firmou Magna bylo možné v rané fázi zjistit a vyléčit všechny" rostoucí bolesti ", takže Magnum Optimum je dnes velmi zdravým produktem firmy Schoeller Allibert," říká Martin Gansterer, který se dívá zpět na spolupráci se svým zákazníkem , která hrála významnou roli při vytváření nového kontejneru.


"Obzvláště v pravidelné hromadné dopravě od dodavatelů a dodavatelů jsou užitečné skládací kontejnery. Volbou Magnum Optimum se více prázdných kontejnerů vejde do nákladního automobilu, který se v průběhu roku opravdu vyplatí, "vysvětluje Oswald Friedl, zodpovědný za logistiku v MSF, velký zájem společnosti o modernizaci řady Magnum. "Dalším přínosem je hladký povrch. Dokonce i když jsou prázdné kontejnery uloženy venku v dešti a jsou rozloženy, naši zaměstnanci nebo části instalace se nezmohou, "dodává Oswald Friedl.


Po dalších zkouškách a výpočtech byl Magnum Optimum uveden na seznamu standardních kontejnerů společnosti Magna a nyní je používán zejména při výrobě Mini Countryman a Mini Paceman.


Standardní kontejner s možnostmi


Kromě výše popsaných výhod nabízí nový modulární systém Magnum Optimum pro své uživatele širokou škálu možností. Na základě koncepce platformy je modulární systém založen na paletovém základě ISO 1200 x 1000 mm, na které lze namontovat výměnné boční stěny různých výšin. V kombinaci s tzv. Optiframe (základním rámem) mohou být stěny kontejneru zvednuty až do vzdálenosti 1200 mm.


Tato možnost byla rozhodujícím faktorem pro lokalitu Magna v Ebergassingu v Dolním Rakousku, aby v létě 2012 získala 60 kontejnerů Magnum Optimum. Intier Automotive Eybl (= Magna Exteriors & Interiors) hledala přepravní kontejner pro nákladní podlahu brzda Mercedes CLS Shooting Brake, která bude dodána ze Sopronu do Německa s využitím zatížení.


Chtěli se vyhnout nákupu speciálního kontejneru a místo toho použít odpovídající standardní kontejner - což se ukázalo jako obtížné s ohledem na rozměry nákladu. Tradiční drátěná mřížka byla příliš malá a nevhodná z hlediska hmotnosti a ergonomie. Často používaný systém lehké konstrukce, který se skládá z palety, skládaného plastového prstence a víka, nebyl dostatečně stabilní pro požadovanou speciální výšku a potřebné vnitřní nástavby nemohly být jednoduše vráceny do skládaných kontejnerů. Magnum Optimum, prodloužený základním rámem, byl dokonalým řešením, které splňovalo všechny požadavky: je to stabilní skládací standardní kontejner s extra výškou a ergonomicky tvarovanými skládacími dveřmi, které mohou také pojmout vnitřní nástavbu, když jsou prázdné.


"Magnum Optimum nejprve nebyl na našem seznamu, protože byl spíše nový. Takže nyní jsme s tímto řešením ještě spokojenější. Kontejner přesně odpovídal rozměrům dílů, což nám umožňuje dokonale využít objem nakládky ", říká logista David Guger, spokojen s volbou velkého kontejneru.


Díky své konzistentní bázi je vybraný Magnum Optimum samozřejmě kompatibilní se všemi ostatními verzemi této série kontejnerů. V důsledku toho jsou nejen náklady na pořízení, ale také náklady na skladování a přepravu podstatně nižší než náklady na speciální kontejnery.


Po dokončení projektu lze základový rám odstranit v několika jednoduchých krocích a kontejner se standardní výškou lze použít k jiným účelům.


Magnum Optimum kombinuje nejen desetiletí zkušeností, ale také svou novou koncepcí nabízí mnoho možností pro budoucnost. Díky tomu je Magnum Optimum "flexibilní ve výchozím nastavení"