plastová paleta je nejlepší volbou

- Dec 21, 2017-

O plastových paletách

HTB1z888alUSMeJjSspfq6x0VFXaH.jpg

Palety se používají k přepravě a přepravě různých zboží, zejména od distributora až po konečné místo určení. Zboží je uloženo na paletě, často zabalené ochrannou fólií, sítí nebo popruhy. Případně může být zboží uloženo na paletě, naloženo na přepravní vozidlo, jako je nákladní vůz nebo vlak, a dodáno zákazníkovi. Palety poskytují ochranu přepravovaného zboží před mechanickým poškozením a zjednodušují manipulaci se zbožím.


V současné době existují tři typy palet: dřevěné, kovové a plastové.


Dřevěné palety byly v minulosti tradičním nástrojem pro manipulaci s výrobky.


Kovové palety se používají ve velmi malé části trhu, zejména v letecké dopravě. Jsou extrémně drahé a většinou se používají k přepravě mimořádně těžkých nákladů.


Plastové palety jsou na trhu k dispozici již 28 let, avšak nedávno získaly významnou přítomnost na trhu a nadále rostou bezprecedentně.


Použití plastových palet


Mezinárodní trend se změnil směrem k použití plastových palet a jsou již používány v širokém spektru průmyslových odvětví, jako jsou: zemědělství, automobilový průmysl, stavebnictví, oděvy, elektronika, potraviny a potraviny, spedice, domácí zboží, logistika, školky , Farmaceutika, pryž a bílé zboží.


Plastové palety pro distribuci potravin


Plastové palety se používají k přepravě zboží prostřednictvím všech článků distribučního řetězce. Palety obvykle procházejí třemi segmenty potravinářského průmyslu: výrobní závod, distribuční centrum a maloobchodní prodejna. Potravinářský průmysl tradičně používá nevratnou paletu o rozměrech 12 x 1016 mm (12 x 1016 mm). 90% všech sušených potravin se přesune na tento typ palety.


Standardní dřevěná paleta se používá pro všechny potravinářské výrobky kromě mléčných, zdravotních a kosmetických pomůcek, pomalých prodejních předmětů a automatizovaných systémů skladování masa a mražených potravin.


Plastové palety používané v distribučním průmyslu jsou repliky tvaru a rozměrů tradiční dřevěné palety. Plastové palety používané v Evropě jsou navrženy tak, aby nahradily standardní 9blokové europalety o rozměrech 1200x800mm vyrobené ze dřeva. V roce 1996 přibližně 22% obchodníků s potravinami v USA použilo plastové palety. Toto číslo se ke konci roku 1997 zvýšilo na 37,2% a každoročně se dramaticky zvyšovalo. V roce 2001 to bylo těsně pod 50%.


Plastové palety pro automobilový průmysl


Výrobci automobilů byli mezi prvními uživateli plastových palet. Vlastní-vyrobené testovatelné palety byly používány k dodávce dílů od výrobních závodů a vnější prodejci k montážním závodům a pohybovat tácky / palety na podlaze sestavy.

HTB1Nmx7alUSMeJjSszeq6AKgpXa5.jpg

Plastové palety pro poštovní služby Poštovní služba Spojených států je v současné době největším uživatelem plastových palet v USA Plastové palety se používají pro přepravu poštovních a telefonních knih v poštovním přepravním systému.Postální úředníci si v roce 1987 koupili své první nestabilní plastové palety (asi 200 000 kusů) je stále více ve zvýšených množstvích každý rok. V roce 1994, USA poštovní služba zakoupila 3.I milionu plastových palet a nadále objednává nové plastové palety. USA poštovní služby plánuje nahradit všechny zbývající dřevěné palety plastovými palety.


Výhody plastových palet

Plastové palety jsou snadněji zpracovatelné než dřevěné palety.

Plastové palety mohou mít čtyřcestný vstup.

Plastové palety nabízejí širší paletu konstrukcí než dřevěné palety.

Plastové palety nabízejí snadnější manipulaci s nakládacím zařízením, jako je vysokozdvižný vozík nebo paletový zdvihák.

Palety jsou lehčí a jsou bezpečnější při manipulaci s dřevěnými výrobky. Nižší hmotnost plastových palet snižuje náklady na náhradu pracovníků a náklady na pojištění spojené se zraněním zad ze zdvihacích palet.

Plastové palety jsou bezpečnější pro použití díky hladkému designu bez hřebíků nebo třísek. Použití plastových palet podporuje dobrou dodávku výrobku a je nákladově efektivní v pojištění dodávaného produktu.

Plastové palety, na rozdíl od dřevěných protějšků, lze snadno ukládat na sebe a ušetříte tak místo.

Stoh připravených vnořených plastových palet bude zabírat méně než polovinu prostoru, který by mohl mít podobný počet dřevěných palet. Hnízdění umožňuje distribučním střediskům snadno dodávat palety po ruce připravené k odeslání.

Plastové palety lze uskladnit venku bez poškození a ušetřit tovární prostor.

Plastové palety jsou vzájemně shodné a splňují požadované parametry pro rozměry, hmotnost a nosnost. To je velmi důležitá vlastnost pro automatizovanou manipulaci s materiálem a přepravu.

Plastové palety se snadno čistí. Plastové palety jsou mnohem hygienické než dřevěné výrobky. Jsou snadno čistitelné rozpouštědly, párou nebo vodou a nejsou substrátem bakterií, hub a kontaminace hmyzem, jako je tomu u dřevěných výrobků.

Plastové palety neabsorbují vodu a jsou nepropustné vůči kyselinám, tukům a rozpouštědlům. Hygienické vlastnosti plastových palet jsou extrémně důležité v zemědělství, potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

Plastové palety nabízejí atraktivnější produktové displeje v maloobchodních aplikacích z důvodu barevných možností

Plastové palety jsou silné a odolné. Plastové palety odolávají hlubokým podmínkám mrazu, stejně jako extrémním slunečním podmínkám.

Použití plastových palet minimalizuje potřebu nákladných oprav palet.

Nemůže být použito pro palivové dříví zaměstnanci.

HTB1.5uaaiERMeJjSspiq6zZLFXa2.jpg