výhoda plastových palet

- Mar 29, 2019-

Dřevěné palety jsou nejpoužívanější palety, pokud jde o výrobu a logistiku. Mohou být znovu použity, snadno opraveny a jsou relativně levné. Dřevěné palety jsou však těžké, obtížně se čistí, mají vysoké riziko napadení a znečištění a mohou snadno způsobit poškození - to vše vede k pravidelné výměně palet.V poslední době se plastové palety staly rostoucí alternativou dřeva. Uvádíme některé z důvodů, proč…


ODOLNÝ


Ačkoliv dřevěné palety mohou být opakovaně opakovaně používány, je pravděpodobné, že se plastové palety při opakovaných jízdách rozpadnou a utrpí poškození. Plastové palety mohou také vydržet prvky a nehnijí se jako dřevěné palety. Plastové palety mají také sílu pro těžší náklad než obdobná dřevěná alternativa, což je činí ideálními pro přepravu těžkého nákladu během přepravy a při přesunu vysokozdvižným vozíkem ve skladu.


NÁKLADOVĚ EFEKTIVNÍ


Ačkoliv plastové palety mají obvykle vyšší počáteční náklady, náklady na cesty jsou často výrazně nižší vzhledem k životnosti - plastové palety snadno vydrží více než 100 cest.


V posledních letech se náklady na plastové palety staly více srovnatelnými s dřevěnými paletami v důsledku technologického pokroku a zvýšení využití. Plastové palety mají tendenci být lehčí - úspora nákladů na dopravu při zohlednění hmotnosti.


HYGIENICKÝ


Plastové palety neabsorbují vlhkost a lze je snadno čistit - zabraňují běžným problémům spojeným s dřevěnými paletami, jako je hniloba, zamoření a absorpce pachu.


Plastové palety jsou obvykle konstruovány z jednoho kusu, bez zanechání nečistot a lze je mezi použitím důkladně vyčistit.
Některé země (ISPM15) a průmysl (farmaceutický a cateringový) mají regulační hygienické požadavky, díky čemuž jsou plastové palety perfektní.