Klasifikace plastů

- Oct 27, 2017-

Klasifikace použití

111.jpg

Obecné plasty

Obecně se odkazuje na výrobu velkých, široké použití, dobrá tvarovatelnost, levný plast. Existuje pět druhů obecných plastů, jmenovitě polyethylen (PE), polypropylen (PP), polyvinylchlorid (PVC), polystyren (PS) a kopolymer akrylonitril-butadien-styren (ABS). Tyto pět druhů plastů tvoří většinu používaných plastových surovin, základní lze klasifikovat jako speciální plastové odrůdy, jako jsou: PPS, PPO, PA, PC, POM a tak dále, jsou v každodenním životě v malém množství produktu, používané hlavně v oblasti strojírenství, národního vědeckotechnického průmyslu obrany a dalších špičkových technologií, jako je automobilový průmysl, letecký průmysl, architektura, komunikace a další oblasti. Plasty lze klasifikovat podle termoplastů a termosetů podle jejich plasticity. Obvykle se termoplastické plastové výrobky mohou recyklovat a termosetové plastické hmoty se podle optických vlastností plastů nemohou rozdělit na průhledné, průsvitné a neprůhledné materiály, jako PS, PMMA, AS a PC patří k průhlednému plastu , a většina ostatních plastů je vyrobena z neprůhledného plastu.


Vlastnosti a použití běžných plastů

1. polyethylen: běžně používaný polyethylen lze rozdělit na polyethylen s nízkou hustotou (LDPE), polyethylen s vysokou hustotou (HDPE) a lineární nízkohustotní polyethylen (LLDPE). Ze tří, HDPE má lepší tepelné vlastnosti, elektrické vlastnosti a mechanické vlastnosti, zatímco LDPE a LLDPE mají lepší ohebnost, vlastnosti nárazu a vlastnosti tváření filmu. LDPE a LLDPE se používají hlavně pro balení fólií, zemědělských fólií, plastových úprav atd., Zatímco HDPE je široce používán v mnoha oborech, jako jsou filmy, trubky, injekce každodenních potřeb a tak dále.

2: poměrně řečeno, polypropylen PP více odrůd, použití je také složitější, mnoho oblastí, existují odrůdy homopolymer polypropylenu (homopp), polypropylenový blokový kopolymer (copp) a polypropylen (Rapp), podle různých účelů, byly použity hlavně ve skladech drátů, vlákna, vstřikování, BOPP film apod., polypropylen je používán hlavně v domácích spotřebičů vstřikovacích dílů, modifikovaných materiálů, denní vstřikovací produkty, trubky, ataktický polypropylen se používá hlavně pro průhledné výrobky, vysoce výkonné a vysoce výkonné výrobky, ..

3. PVC: Vzhledem k nízkým nákladům má výrobek charakteristiky samovznícení, takže je široce používán v oblasti stavebnictví, zejména kanalizace, plastové ocelové dveře a okna, talíře, umělá kůže a další využití. nejpoužívanější.

4. polystyren: jako průhledná surovina, v případě průhledné poptávky, široká škála použití, jako jsou odstíny aut, denní průhledné části, průhledné kelímky, plechovky a podobně.

5.ABS je široce používané plasty s vynikajícími mechanickými a tepelnými vlastnostmi, které se běžně používají v domácích spotřebičích, panelech, maskách, montáži a dalším příslušenství, zejména domácích spotřebičů, jako jsou pračka, klimatizace, chladnička, elektrický ventilátor , velikost je velmi velká, druhá v plastové modifikaci, aplikace je velmi široká.

Inženýrské plasty


Obecně může nést určitou vnější sílu, má dobré mechanické vlastnosti a vysokou a nízkou teplotní odolnost, dobrou rozměrovou stabilitu, lze použít jako inženýrské struktury plastů, jako je polyamid, polysulfon a tak dále. Ve strojírenských plastových materiálech lze rozdělit do dvou kategorií: všeobecné technické plasty a speciální technické plasty. Inženýrské plasty s mechanickým výkonem, trvanlivostí, odolností proti korozi, tepelnou odolností a dalšími aspekty mohou dosáhnout vyšších požadavků a zpracování je pohodlnější a může nahradit kovové materiály. Inženýrské plasty se široce používají v elektronických, elektrických, automobilových, stavebních, kancelářských, strojírenských, leteckých a jiných průmyslových odvětvích, na plasty místo oceli, plasty namísto dřeva se staly mezinárodním trendem.

Obecné technické plasty zahrnují: polyamid, POM, polykarbonát, modifikovaný polyfenylenoxid, termoplastický polyester, polyethylen s ultra vysokou molekulovou hmotností, methylvinylový polymer, kopolymer vinylalkoholu atd.

Speciální technické plasty mají také zesíťovací typ typu nesížení. Typy zesíťování jsou polyamino bis maleinový amid, poly tri triazin, zesítěný polyimid, pryskyřice odolná vůči vysokým teplotám, epoxidová pryskyřice atd. Nezosítěné typy jsou polysulfon, polyethersulfon, polyfenylsulfid, polyimid, PEEK atd.


Speciální plasty

Obecně se odkazuje na zvláštní funkci, může být použit v letectví, letectví a dalších speciálních aplikací plastů. Jako například fluorovaný plast a silikon má vynikající odolnost proti vysokým teplotám, samomazání a dalším speciálním funkcím a zlepšuje plast a pěnový plast s vysokou pevností, vysokým pufrem a dalšími speciálními vlastnostmi, tyto plasty patří do kategorie speciálních plastů.